Az előző részben megismerkedtünk a kis irodaterek kialakításának alapelveivel, és átbeszéltük a legfontosabb tervezési szempontokat. Most folytatjuk utunkat a praktikus megoldások világában, és közelebbről szemügyre vesszük, hogyan tehetjük még hatékonyabbá kis irodánkat okos tárolási megoldásokkal, megfelelő világítással és a legmodernebb technológiai integrációval.
Célunk, hogy a kis tér ne korlátként, hanem lehetőségként jelenjen meg a mindennapokban.
A kisméretű irodákban gyakran a bútorok mérete az első, amin spórolni próbálunk - ez azonban hosszú távon súlyos hiba lehet. Különösen igaz ez az irodai székekre, ahol a megfelelő támogatás és ergonómia hiánya komoly egészségügyi következményekkel járhat. A kompakt tér nem jelenthet kompromisszumot, főleg az egészségünk rovására.
A megfelelő szék jelentősége
Napjainkban, amikor egyre több időt töltünk az íróasztal előtt, a megfelelő ülőalkalmatosság kiválasztása elengedhetetlen. A Herman Miller Embody szék pontosan azért forradalmi megoldás, mert ötvözi a kompakt kialakítást az ergonómia előnyeivel. Érdemes kiemelni a különleges a Pixelated Support rendszert, amely mikromozgások sorozatával követi és támogatja a test természetes mozgását, miközben elősegíti a helyes testtartást.
Dinamikus munkavégzés kis térben
Az ergonomikus munkavégzés persze nem csak a megfelelő szék kiválasztásáról és használatáról szól. Fontos, hogy rendszeresen változtassuk testhelyzetünket és lehetőséget biztosítsunk a mozgásra még a legkisebb irodában is. Néhány egyszerű gyakorlat és a rendszeres pozícióváltás beépítése a napi rutinba segíthet megelőzni a mozgásszervi problémákat.

A monitor és billentyűzet elhelyezése
Első hallásra talán jelentéktelen apróságnak tűnik, hosszabb távon mégis a kényelmünket és egészségünket befolyásoló tényező a monitor és a billentyűzet megfelelő elhelyezése. A monitort úgy kell beállítani, hogy a képernyő teteje szemmagasságban legyen, míg a billentyűzet és az egér pozíciója lehetővé tegye a karok természetes, 90 fokos tartását. Válasszunk mindehhez kábelnélküli perifériát, amely használata nem csak elősegíti a rendet, de nagyobb rugalmasságot biztosít a munkavégzés során.
Az egészséges munkakörnyezet kialakítása
Az ergonomikus berendezés mellett érdemes odafigyelni a megfelelő világításra és légminőségre. Kis irodákban még nagyobb hangsúlyt kap a természetes fény maximális kihasználása és a rendszeres szellőztetés lehetőségének biztosítása. A növények nemcsak dekorációs elemként szolgálnak, de javítják a levegő minőségét és a közérzetet is.
Praktikus tárolási megoldások
A rendezett munkakörnyezet kialakításának legnagyobb kihívása kis irodákban a tárolás megszervezése. Nem elég egyszerűen elpakolni dolgainkat. Olyan rendszert kell kialakítani, ami hosszú távon is fenntartható és hatékony marad. A jól átgondolt tárolási megoldások rendet teremtenek, és ami még fontosabb: növelik a produktivitást is.
A vertikális térkihasználás előnyei
A kis irodák egyik legnagyobb kincse a falfelület, hiszen a vertikális tér kihasználása nem csak praktikus, de esztétikus megoldás is lehet. A falra szerelt polcrendszerek, lebegő fiókok vagy mágneses rendszerek segítségével a gyakran használt eszközök karnyújtásnyira kerülnek, miközben nem foglalnak értékes padlóterületet.
A leghatékonyabb tárolási megoldások kis terekben:
-
Moduláris fali rendszerek
- Állítható magasságú polcok
- Akasztós rendszerek irodaszereknek
- Mágneses felületek a fontos jegyzetek számára
-
Többfunkciós bútorok
- Beépített tárolóval rendelkező íróasztalok
- Ülőalkalmatosságok tárolórésszel
- Összecsukható vagy kihúzható munkafelületek
-
Rejtett tárolási lehetőségek
- Asztal alá tolható görgős konténerek
- Billenő ajtós szekrények
- Beépített kábelcsatornák

A minimalizmus ereje
A hatékony tárolás egyik kulcsa a tudatos szelektálás. Érdemes rendszeresen átválogatni eszközeinket és dokumentumainkat, hogy csak azok maradjanak látható helyen, amelyekre valóban gyakran szükség van. A digitalizálás ebben hatalmas segítség lehet. Mindannyian tudjuk, hogy a papíralapú dokumentumok elektronikus tárolása nem csak helyet spórol, de a kereshetőség szempontjából is előnyös.
Rendszerezés és kategorizálás
A tárolók kiválasztásánál figyelembe kell vennünk a mindennapi munkafolyamatainkat. Azokat az eszközöket és dokumentumokat, amelyeket gyakran használunk, könnyen elérhető helyen kell tartanunk, míg a ritkábban szükséges dolgok a kevésbé frekventált tárolókba kerülhetnek. Ezzel a megoldással persze nem találtuk fel a spanyolviaszt, hiszen adja magát a dolog. Gyakran mégsem alkalmazzuk, mert megszoktuk a tárgyaink helyét. De amennyiben mégis rászánjuk az időt és az energiát, biztosan megkönnyíti a mindennapokat. És persze ne feledkezzünk el a megfelelő feliratozásról és kategorizálásról sem, amelyek segítik hosszú távon is fenntartani a rendet.
Személyre szabott megoldások
A megfelelő tárolási megoldások kialakításával tehát jelentősen növelhetjük kis irodánk hatékonyságát. Ne feledjük, a rendezett környezet nem csak esztétikai kérdés. A jól átgondolt tárolórendszerek segítenek a mindennapi gördülékeny munkavégzésben, és hosszú távon időt és energiát spórolnak számunkra. Amennyiben segítségre van szüksége irodája optimális kialakításában, az Office Art Design szakértő csapata személyre szabott megoldásokkal várja. Forduljon hozzánk bizalommal!